ΣΧΟΛΙΚΗ ΓΙΟΡΤΗ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Σήμερα η γιορτή της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 ήταν διαφορετική🇬🇷: Ο Β’ Παγκόσμιος πόλεμος μέσα από δράση και δημιουργικό παιχνίδι.
Από την έναρξη στην Ευρώπη, τον Ελληνοϊταλικό πόλεμο, τη γερμανική εισβολή στην Ελλάδα και την τριπλή κατοχή, την εθνική αντίσταση ,την απελευθέρωση ,το ολοκαύτωμα των Εβραίων ως την λήξη του πολέμου.
Μια έκθεση με φωτογραφικό υλικό, Installation, βίντεο, δράσεις, παιχνίδια, βιωματική μάθηση.
🥰 Ευχαριστούμε πολύ την Εύα Τσιρνάζογλου για τις φωτογραφικές επιλογές 🥰 και το Γενικό Λύκειο Μουδανιών για το βίντεο 🥰.
Πολλές ευχαριστίες και συγχαρητήρια στις εξαιρετικές συναδέλφους που συνεργάστηκαν αρμονικά και αφιέρωσαν χρόνο για την πραγματοποίηση αυτής της μοναδικά εναλλακτικής γιορτής, την κ. Χριστίνα Καραογλάνη, καθηγήτρια Εικαστικών, την κ. Λίνα Πάντσιου, καθηγήτρια Γερμανικών και την κ. Ελένη Αβραάμ, φιλόλογο ειδικής αγωγής του σχολείου μας!👏👏