Πρόγραμμα The Tipping Point in Education-Ανακαλύπτοντας τον κλάδο της Πληροφορικής

Πρόγραμμα The Tipping Point in Education-Δράση “Ανακαλύπτοντας τον κλάδο της Πληροφορικής” 🖥💻 σε συνεργασία με την εταιρεία Netcompany-Intrasoft: Σήμερα, Δευτέρα 23 Οκτωβρίου 2023, μαθητές και μαθήτριες της Γ’ τάξης συμμετείχαν σε συνεδρία στην τάξη τους και ενημερώθηκαν για την εμπειρία του να εργάζεται ένας Προγραμματιστής σε πολυεθνική εταιρεία, με μέντορα την κ. Ιωάννα Γεωργιάδου. Υπεύθυνος υλοποίησης για το σχολείο είναι ο καθηγητής Πληροφορικής, κ. Δημήτριος Γιαρματζής. Ευχαριστούμε πολύ τη μέντορα και τους υπευθύνους του Προγράμματος The Tipping Point in Education γι’ αυτή την ευκαιρία να μυηθούμε στον μαγικό κόσμο της Πληροφορικής!