Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το Γυμνάσιο Μούδρου «Αργύριος Μοσχίδης» προτίθεται να πραγματοποιήσει ημερήσια εκδρομή την Τρίτη 19/4/2016.

Καλούμε, σύμφωνα με την υπ? αριθμ. 129287/Γ2/2011 ΥΑ (ΦΕΚ 2769/τ.Β΄/2-12-2011), τα ενδιαφερόμενα ταξιδιωτικά γραφεία να υποβάλουν προσφορές στο σχολείο μέχρι την Τετάρτη 6/4/2016, ώρα 12:00. Οι προσφορές θα αποσταλούν σε κλειστό φάκελο, και όχι με e-mail ή fax και σε αυτές θα αναγράφεται το συνολικό κόστος καθώς και η επιβάρυνση ανά μαθητή.

Α) Προορισμός: Ηφαιστεία – Μύρινα

Β) Συνολικός αριθμός συμμετεχόντων: 73 μαθητές και 8 συνοδοί καθηγητές

Γ) Μεταφορικό μέσο: Λεωφορείο

Πρόγραμμα εκδρομής:

• ώρα 09:00: Αναχώρηση από το Γυμνάσιο Μούδρου για το αρχαίο θέατρο της Ηφαιστείας.
  • ώρα 11:00:Αναχώρηση από την Ηφαιστεία για τη Μύρινα.
  • ώρα 16:00: Επιβίβαση στα λεωφορεία και επιστροφή στα χωριά των μαθητών.

Ζητείται:

• Υπεύθυνη δήλωση από το ταξιδιωτικό πρακτορείο με κάθε προσφορά ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  • Tο λεωφορείο πρέπει να διαθέτει όλες τις προβλεπόμενες από την κείμενη νομοθεσία προδιαγραφές (ελεγμένο από το ΚΤΕΟ, έγγραφα καταλληλότητας οχήματος, επαγγελματική άδεια οδήγησης, ελαστικά σε καλή κατάσταση, πλήρως κλιματιζόμενα κ.λπ.), καθώς και να πληροί όλες τις προϋποθέσεις ασφάλειας για μετακίνηση μαθητών (ζώνες ασφαλείας, έμπειροι οδηγοί κ.λπ.).
  • Τη δέσμευση του πρακτορείου ότι στην περίπτωση που δεν θα πραγματοποιηθεί η εκδρομή στην προβλεπόμενη ημερομηνία λόγω ανωτέρας βίας (κακοκαιρία κ.λπ.) δεν θα υπάρξει πρόσθετη οικονομική επιβάρυνση και θα μετατεθεί η εκδρομή σε άλλη ημερομηνία σύμφωνα με τις υποδείξεις του σχολείου.

Πολυμένη Ελένη (ΠΕ19)

Οι συνοδοί καθηγητές