OMIΛΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Οι όμιλοι λειτουργούν από τη φετινή σχολική χρονιά στα σχολεία με συγκεκριμένους εκπαιδευτικούς – παιδαγωγικούς στόχοι και με προσδοκώμενα οφέλη από τη λειτουργία τους , όπως ανάπτυξη γνώσεων και δεξιοτήτων, καλλιέργεια ενδιαφερόντων και κλίσεων, ενθάρρυνση δημιουργικής απασχόλησης και ελεύθερης έκφρασης, εμπλουτισμός των ευκαιριών, τρόπων και μέσων για ψυχαγωγία.
Στη φωτογραφία ο Όμιλος Καλλιτεχνικών του Γυμνασίου Μούδρου εν δράσει. Το ενδιαφέρον των μαθητών μεγάλο και η προσέλευση ιδιαίτερα σημαντική, καθώς έλκει το ενδιαφέρον και μαθητών του Λυκείου. Ευχαριστούμε πολύ την εικαστικό του σχολείου κ. Καραογλάνη Χριστίνα για την έμπνευση και την αφοσίωση. Το σχέδιο δεν είναι απλά αισθητική. Είναι τρόπος ζωής και έκφρασης, βασικός οδηγός συμμετρίας, αρμονίας και η βάση για πάρα πολλές επιστήμες και επαγγέλματα.