Cineμάθεια 2021- Τα βραβεία μας

Τα βραβεία μας από το Διαγωνισμό Μαθητικών Ταινιών Cineμάθεια. Μια πρόκληση για εκπαιδευτικούς και μαθητές να δημιουργήσουν, να κρατήσουν ζωντανή την τοπική ιστορία, να εισχωρήσουν στο μαγικό χώρο του θεάματος με ποιότητα και επενδύοντας στη γνώση. Δυστυχώς, οι επικρατούσες συνθήκες δε μας επέτρεψαν να βρεθούμε στην όμορφη Χίο και να ζήσουμε από κοντά την εμπειρία του φεστιβάλ. Ελπίζουμε πάντα στην επόμενη χρονιά.
Το Γυμνάσιο Μούδρου απέσπασε τα παρακάτω βραβεία και διακρίσεις:
Τρίτο Βραβείο αφίσας για την ταινία “Λήμνος η φιλτάτη των γαιών”
Βραβείο αφίσας ειδικής θεματικής για τα 200 χρόνια από την Επανάσταση του 1821 για την ταινία “Η Μαρούλα της Λήμνου”
Ειδική διάκριση τεκμηρίωσης για την ταινία: -«Λήμνος, η φιλτάτη των γαιών»
Ειδική διάκριση για την παρουσίαση μιας ιδιαίτερα ενδιαφέρουσας αγωνιστικής μορφής της τοπικής ιστορίας.
Σας παραθέτουμε τα links των ταινιών μας.

Ευχαριστούμε από καρδιάς τη Cineμάθεια και την ψυχή του φεστιβάλ κ.Στέλλα Τσιροπινά για την υποστήριξη καθ΄ όλη τη διάρκεια της χρονιάς.