Επέτειος 50 χρόνων από την εξέγερση του Πολυτεχνείου-σχολική γιορτή

Εορτασμός επετείου του Πολυτεχνείου στο σχολείο μας. 50 χρόνια μετά το σύνθημα για “Ψωμί-Παιδεία-Ελευθερία” παραμένει επίκαιρο και ο αγώνας του φοιτητικού κινήματος εναντίον της Χούντας εμπνέει και συγκινεί! Εμπνευσμένη και συγκινητική ήταν και η δική μας σχολική γιορτή σήμερα. Πολλά συγχαρητήρια και θερμές ευχαριστίες στην υπεύθυνη οργάνωσης και υλοποίησης της γιορτής μας, εκπαιδευτικό κ. Γεωργία Γιακισικλή, στο μαθητή μας Ηλία Κυριαζή για την τεχνική υποστήριξη, στους αφηγητές και τις αφηγήτριες του χρονικού, στους μουσικούς μας και στα παιδιά της χορωδίας! Τη σχολική μας γιορτή τίμησαν με την παρουσία τους τα μέλη του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας καθώς και γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας. Σας ευχαριστούμε πολύ!